Психологічні аспекти формування професійної компетентності сучасного вчителя в умовах реформування освіти

Психологи 1У процесі реформування системи освіти зміст діяльності працівників психологічної служби також має змінюватись.  Він має відповідати сучасним вимогам в рамках виконання Закону  України «Про освіту», Концепції  Нової української школи та Положення про психологічну службу у системі освіти України.

Працівникам психологічної служби необхідно усвідомити свою роль у становленні та впровадженні нововведень у системі освіти, організовувати такий соціально-психологічний супровід освітнього процесу, за якого всі його учасники –   вихованці, учні, педагогічні працівники – зможуть якісно й по-новому розкрити свій освітній потенціал. Саме про це говорили колеги на засіданні Охтирського міжрегіонального методичного об’єднання спеціалістів психологічної служби, яке відбулося 5 квітня 2019 року на базі відділу освіти Тростянецької міської ради.

Методист з психологічної служби відділу освіти Тростянецької міської ради Тетяна Синявіна у своєму виступі звернула увагу на психологічну компетентність учителя як запоруку результативної професійної діяльності. Наталія Ковпак, методист відділу освіти Охтирської міської ради, розкрила технології розвитку соціально-рольової компетентності педагога. Зацікавила присутніх своїм виступом практичний психолог Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Світлана Альошкіна, яка повідомила про соціально-педагогічні прийоми створення ситуації успіху для учасників освітнього простору.

Учасники засідання із задоволенням узяли участь у майстер-класах, які провели їхні колеги. Лідія Ковальова, практичний психолог Тростянецької філії І-ІІ ступенів ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 3 Тростянецької міської ради, ознайомила з виготовленням мандали. Це техніка арт-терапії, яка поєднує в собі елементи психотерапії, енерготерапії, допомагає краще зрозуміти себе і проникнути в глибини своєї підсвідомості. Вікторія Пось, практичний психолог Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 11, провела майстер-клас зі створення ляльки-мотанки «Дзвіночок».
       Засідання працівників психологічної служби з різних куточків нашого регіону пройшло в атмосфері творчості та натхнення.  Колеги спілкувалися між собою, ділилися думками, досвідом, складали плани на майбутнє. Такі зустрічі надихають на роботу та заряджають позитивом.