This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Попередження професійного вигорання та підвищення резилієнс педагогів

Семінар психологів 1Проблемa професійного вигорання є однією з найактуальніших для представників багатьох професій. З ризиком професійного вигорання пов’язана і професія практичного психолога. Висока емоційна напруженість професійної діяльності, нестандартність педагогічних ситуацій, відповідальність і складність праці збільшують ризик розвитку синдрому «професійного вигорання». Питання збереження психічного здоров’я, профілактики професійного вигорання та методи для відновлювання своїх ресурсів розглядали  в рамках міського семінару практичні психологи закладів загальної середньої освіти.

Детальніше...

Документи, які регламентують діяльність психологічної служби

Лист МОН від 27.06.2019 № 1/9-414 "Деякі питання щодо створення у 2019-2020 н.р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок"

Додаток до листа МОН від 27.06.2019 № 1/9-414 "Методичні матеріали щодо створення у 2019-2020 н.р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок"

Лист МОНУ від 18.07.2019 № 1/9-462 «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2019/2020 н.р.»

Наказ МОНУ від 22.05.2018 р.№ 509 «Про затвердження Положення про психологічну службу у системі освіти України»

Лист МОНУ від 24.07.2019 № 1/9-477 «Про типову документацію працівників психологічної служби у системі освіти України»

Наказ МОНУ від 31.05. 2018 р. № 555 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі»

НАКАЗ МОНУ від 08.08.2017 № 1127 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року»

Лист МОНУ від 20.07.2016 № 1/9-383 «Про забезпечення навчальних закладів практичними психологами та організацію у 2016/2017 н.р. належного супроводу учасників навчально-виховного процесу»

Роз’яснення основних положень листа МОН від 17.09.2015 № 1/9-442 «Про оптимізацію діяльності працівників психологічної служби»

Лист МОН України від 17 вересня 2015 року № 1/9-442 щодо оптимізації діяльності працівників психологічної служби системи освіти

Лист МОН від 28.05. 2015 р. № 1/9-264 «Про програму виховних заходів з питань попередження торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

Лист МОНУ від 06.06.2013 р. N 1/9-413 «Про впровадження факультативних курсів працівниками психологічної служби системи освіти»

Наказ МОНУ про затвердження Типового положення про центри практичної психології і соціальної роботи

Положення про психологічну службу системи освіти

Про затвердження Положення про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів

Етичний кодекс психолога

Етичний кодекс спеціаліста з соціальної роботи

Конституція України

Закон України про освіту

Конвенція ООН про права дитини

Указ президента України «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей»

Закон України «Про охорону дитинства»

Наказ МОН України про планування діяльності та ведення документації соціальних педагогів, соціальних педагогів по роботі з дітьми-інвалідами системи Міністерства освіти і науки України

Лист МОНУ про організацію та проведення «години психолога»

Лист МОНУ щодо профілактичної роботи з запобігання правопорушенням та злочинності серед дітей та учнівської молоді

Лист МОНУ щодо поліпшення превентивного виховання та профілактичної роботи з подолання злочинності серед неповнолітніх

Зразок оформлення посадової інструкції практичного психолога системи освіти

Зразок оформлення посадової інструкції соціального педагога системи освіти

Кваліфікаційні вимоги до посад практичного психолога та соціального педагога

Лист МОНУ про впровадження факультативних курсів

Нормативи часу на основні види робіт практичного психолога

Нормативи часу на основні види робіт соціального педагога

Протидія конфлікту - головна запорука безпеки освітнього простору

МЖО психолог 13У процесі реформування системи освіти важливим кроком є створення безпечного освітнього середовища, зменшення рівня конфліктів між учасниками освітнього процесу.

Головною метою створення безпечного освітнього простору в закладах освіти є навчання дітей та дорослих безпечній взаємодії в освітньому процесі, а також захист дітей від насильства та зловживань із боку однолітків та дорослих.

Детальніше...

Тиждень протидії булінгу

для навчальний закладівЧи відомо Вам, що, відповідно до даних дослідження UNICEF, в Україні у 2017 році 67% дітей стикалися з булінгом в тих чи інших його проявах (були жертвою чи свідком)? У лютому 2019 року було винесено перше судове рішення за фактом цькування у школі. Уже станом на початок серпня судами у 92 справах було винесено рішення про накладення стягнення, 47 справ відправлено на доопрацювання до органів поліції, а ще 36 – закрито у зв’язку з відсутністю складу правопорушення або спливу строку притягнення до відповідальності.

Детальніше...

18 причин звернутися до психолога

18 причинОстаннім часом збільшується кількість дітей та дорослих, які звертаються до спеціалістів психологічної служби щодо переживання дітьми депресивних станів, самотності, суїцидальних думок. 

Детальніше...

Булінг: причини, ознаки, відповідальність, протидія

2a2793fe07d0528a9bc3149a3b7de47d preview w440 h290Однією з найбільш актуальних проблем на сьогодні є цькування (булінг) серед дітей. Прийняття 18 грудня  2018 року Верховною Радою України Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (законопроект №8584) несе за собою ряд змін у вирішенні вищеназваної проблеми. Так, нарешті законодавчо визначено поняття булінг, внесено зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення України та ряду Законів України.

Детальніше...

БУЛІНГ: ЗА ДІТЕЙ ВІДПОВІДАЮТЬ БАТЬКИ

булінгТрадиційно причиною батьківських нарікань і не зовсім приємних виховних моментів для того, хто не вивчив урок і отримав низьку оцінку, є двійки-трійки у щоденнику. Причин для виховних моментів побільшало відтоді, як на законодавчому рівні у нашій країні введено відповідальність за булінг. І діти, і батьки повинні знати: булінг – не просто зло, яке зачіпає підліткове середовище, а ще й в окремих ситуаціях привід сплатити немалий штраф. І платити його будуть батьки того, хто дозволяє собі принижувати однокласника чи товариша по школі.

Детальніше...

Участь у передачі на радіо про запобігання явища булінгу

viber image 2019 04 17 15.16.06 minСеред сучасної учнівської молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування (тобто виявлення зневаги до когось) у міжособистісних стосунках підлітків. Такі відносини отримали назву «шкільний булінг», розповсюдження якого протягом останніх років визнано в освітній практиці та є соціальною проблемою.

Детальніше...