This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Соціально-фінансова освіта дітей дошкільного віку як складова загальнолюдської культури

Теремок 20 02 19 4Майбутнє кожної людини у її власних руках. Очевидним є те, що виховання соціально – відповідальних та освічених у фінансовій сфері дітей робить їх спроможними змінити власне життя та світ довкола на краще, збільшуючи шанси на успішне й щасливе майбутнє. Саме тому 20 лютого 2019 року відповідно до плану роботи відділу освіти Охтирської міської ради в м. Охтирка для вихователів-методистів та вихователів закладів дошкільної освіти Охтирщини базі Охтирського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Теремок» був проведений семінар-практикум «Соціально-фінансова освіта дітей дошкільного віку як складова загальнолюдської культури».

Із привітанням та вступною промовою виступила Ольга Вікторівна Антюх, методист із дошкільної освіти методичного кабінеті відділу освіти Охтирської міської ради.

  З гордістю та любов'ю презентувала свій заклад директор Охтирського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Теремок» Тетяна Володимирівна Горобець, охарактеризувавши педагогів закладу як колектив однодумців, професіоналів своєї справи.

Вихователь-методист Охтирського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) «Теремок» Охтирської міської ради Олена Миколаївна  Балагур ознайомила колег з програмою «Афлатот», спрямовану на соціально-фінансову освіту дітей дошкільного віку.

Педагоги закладів дошкільної освіти мали можливість переглянути три заняття в різних вікових групах, проведені відповідно до програми «Афлатот», яка впроваджується.

Вихователь групи молодшого дошкільного віку четвертого року життя «Мальвіна» Алла Іванівна Литвиненко показала заняття «Загублений гаманець», під час якого діти поглиблювали знання  з формування елементарного розуміння того, що гроші є життєвою необхідністю, що їх платять батькам за місцем роботи за їх нелегку працю, вправляла дітей у вмінні розподіляти першочергові і вторинні витрати, якими практично продемонструвала засоби формування в дітей основ фінансової грамотності.

Вихователь групи молодшого дошкільного віку п'ятого року життя «Казочка» Ніна Михайлівна Єршова разом з дітьми показала нетрадиційне заняття-подорож «Мандрівка стежиною економічних казок», під час якого практично продемонструвала значення казки в соціально-фінансовій освіті дошкільнят. На занятті діти вирішували завдання казкових героїв, які допомагали дошкільнятам закріпити знання про професії, поглибити знання про сімейний бюджет, використання грошей.

Вихователь групи старшого дошкільного віку шостого року життя «Подоляночка» Ірина Іванівна Полуйко, провівши інтегроване заняття з пріоритетом фінансового спрямування «Чи все можна купити за гроші?», показала значний обсяг набутих дітьми знань та вмінь з економічного розвитку. Дошкільнята на високому рівні розподіляли гроші від найменшого номіналу до найбільшого, розрізняли та називали валюту різних країн, на гривневих купюрах різного номіналу називали зображених видатних діячів України, розподіляли витрати, зазначали, що не все в житті людей можна купити за гроші.

Після перегляду практичних занять, колеги мали можливість ознайомитися з матеріалами виставки-презентації методичних, наочних та дидактичних матеріалів «Економічна освіта дошкільників». Виставка-презентація педагогічних ідей та знахідок вражала різноманітністю експонатів: виставка поробок Афлатунів, міні-музей, дидактичні ігри та посібники,  лепбуки, маршрутні ігри, макети мікрорайону та дошкільного закладу - ось далеко не повний перелік матеріалів, запропонованих для перегляду.

З презентацією робочих зошитів  «Школа маленьких економістів Афлатуна»» за авторською розробкою із соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку виступила вихователь-методист дошкільного навчального закладу «Теремок» Олена Миколаївна Балагур, яка підкреслила необхідність використання зошитів в роботі з дітьми четвертого, п’ятого та шостого року життя, зазначила про їх значення для позитивної результативності впровадження програми соціально-фінансового розвитку дітей дошкільного віку «Афлатот».

Про перебіг упровадження програми «Афлатот» та високі здобутки на міжнародному, всеукраїнському, обласному та місцевому рівні розповіла Ольга Вікторівна Антюх, методист із дошкільної освіти методичного кабінету відділу освіти Охтирської міської ради.

Перегляд відеофільму з досвіду роботи упровадження проекту соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот» в Охтирському дошкільному навчальному закладі  (ясла-садок) «Теремок»  більш змістовно розкрив систематичну роботу закладу з усіх напрямків: роботу з кадрами, батьками, дітьми.

Під час заключної частини відбулося  підбиття підсумків, обмін думками та педагогічним досвідом з роботи за програмою «Афлатот» всіх учасників семінар-практикуму.

Підсумки проведеного семінар-практикуму підвела Ольга Вікторівна Антюх, методист із дошкільної освіти методичного кабінету відділу освіти Охтирської міської ради. Актуальність теми було підтверджено теоретично та розкрито практично. Вислови колег та яскраві дитячі емоції стали тому підтвердженням. Опрацювання теми було всебічним, з цікавими та інноваційними підходами. Всі фахівці на чолі з методистом методичного кабінету Охтирської міської ради проявили свою самовідданість професії, здатність до праці в напрямку використання інноваційних форм і методів заради виховання гідного сучасним викликам часу молодого покоління.