Засідання обласної методичної студії «Соціально-фінансова освіта дошкільників – сучасний погляд»

IMG 1870-min17 травня 2018 року в Охтирському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Теремок» Охтирської міської ради  відбулося засідання обласної методичної студії на тему: «Соціально-фінансова освіта дошкільників – сучасний погляд» (за освітньою програмою «Афлатот»).

Мета даного заходу поширити досвід впровадження та реалізації завдань освітньої програми соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку від трьох до шести років «Афлатот». У засіданні взяли участь вихователі, вихователі-методисти, директори (завідувачі) закладів дошкільної освіти, методисти дошкільної освіти районних відділів освіти, методисти дошкільної освіти міських відділів освіти, методисти об’єднаних територіальних громад, методист з дошкільного виховання навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО.

Із вступним словом до присутніх колег звернулася Міщенко Лариса Борисівна, координатор проекту, методист з дошкільного виховання навчально-методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку Сумського ОІППО, яка наголосила на важливості міжнародної програми соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку від трьох до шести років «Афлатот», яка сприяє оволодінню дітьми навичками, які допомагають соціальній інтеграції в суспільстві, вихованню в них готовності до свідомої участі в товарно-грошових відносинах.

Гостей привітали Коваленко Т.М. – заступник начальника відділу освіти  Охтирської міської ради, Міняйлова Н.М. – завідувач методичного кабінету відділу освіти Охтирської міської ради, Горобець Т.В. – директор (завідувач) Охтирського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Теремок» Охтирської міської ради Сумської області, яка разом з дошкільнятами презентувала дошкільний заклад.

IMG 1880-min

Практичну частину засідання було розпочато переглядом бінарного заняття для дітей четвертого року життя з пріоритетом соціально-фінансового спрямування та використанням міні-музею грошей на тему: «Грошовий сувенір» (вихователі Колодяжна К.Д., Басова А.С.), під час якого малюки продемонстрували набуті знання з питання фінансової грамотності, власноруч оздоблювали попередньо виліплені грошові сувеніри.

Наступним стало заняття для дітей шостого року життя з пріоритетом соціально-фінансового спрямування, темою якого також були фінанси: «Дітям про гроші» (вихователь Канівець Н.І.) На занятті діти отримали подарунки (гаманці), за допомогою яких вправлялись з практичними завданнями: розглядали гроші, розподіляли першочергові витрати, рахували кошти на витрачені покупки…

Кульмінацією даного заходу стала театралізована вистава за участі гуртківців, дітей старшого дошкільного віку, «Економічні поради Афлатуна». Під час неї дошкільнята мали нагоду поглибити знання про гроші та їх використання; ознайомитись з їхніми функціями, зрозуміти поняття про банк як фінансову установу, де проводиться робота з населенням щодо кредитування та зберігання і депозитування коштів.

IMG 1933-min

Наступною була ділова гра з родинами вихованців «Як навчитись ощадливості?» (Андрусенко Н.М., керівник батьківського клубу «Ощадливі батьки»), основна мета – поглибити знання батьків про ощадливе використання ресурсів, коштів.

Також під час проведення засідання обласної методичної студії відвідувачі переглянули виставку-презентацію педагогічних ідей та знахідок «Економічна освіта дошкільників», під час якої  вихователь-методист закладу Балагур О. М., презентувала розроблені робочі зошити «Школа Афлатуна» із соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку за проектом «Афлатот».

Наприкінці заходу всі присутні мали нагоду поділитись досвідом перебігу упровадження програми «Афлатот» на Всеукраїнському та обласному рівнях.