This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Весняна колегія освітян: успіхи галузі та шляхи їх примноження

IMG 20190410 152648 minДілилися досвідом, аналізували невдачі та планували найближчі кроки освітянської ниви міста в середу, 10 квітня, під час чергового засідання колегії відділу освіти Охтирської міської ради. У роботі засідання, яке відбулося на базі Охтирської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3, взяли участь керівники закладів освіти міста, вчителі, практичні психологи. Учасників колегії вітали заступник міського голови Тетяна Коваленко та начальник відділу освіти Анатолій Тронь.

Серед головних питань, що були запропоновані до розгляду, -  організація роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, стан організації роботи з охорони праці, стан викладання біології та методична робота у закладах дошкільної освіти.

Інклюзивна освіта для дітей з особливими освітніми потребами впевнено долає тимчасові перешкоди та поступово замінює індивідуальну форму навчання. Про це у своїй доповіді зазначила Олена Овдієнко, головний спеціаліст відділу освіти Охтирської міської ради. Станом на початок квітня школи міста змогли забезпечити виконання корекційно-розвиткової складової інклюзивної освіти на 90%. У співдоповіді заступник директора з навчально-виховної роботи Охтирської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 Юлія Кучер поділилася секретами успішного залучення дітей з інклюзивною формою навчання у звичайний ритм шкільного життя. У підсумку питання заступник міського голови Тетяна Коваленко відзначила, що рівень організації інклюзивного навчання в Охтирці є досить високим і продуктивним: соціалізація дітей з особливими освітніми потребами відіграє одну з найважливіших функцій у подальшому гармонійному розвитку особистості.

Система організації охорони праці у закладі освіти починається з найлегшого – дотримання правил техніки безпеки на усіх рівнях. З доповіді інженера з охорони праці відділу освіти Федора Сопьяника присутні дізналися про укомплектування закладів освіти необхідними засобами захисту та мали можливість порівняти тенденції та основні причини травмування учнів за останні три роки.

Про успіхи і перспективи біологічної освіти в місті говорила директор методичного кабінету відділу освіти Наталія Міняйлова. Протягом останніх п’яти років Охтирка має 4 призові місця на загальнонаціональному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, а у 2017 році випускниця ЗОШ № 11 Пилипко Катерина завоювала бронзову медаль на Міжнародній олімпіаді з біології. Методичне об’єднання вчителів біології має професійне кадрове укомплектування: з 17 учасників методоб’єднання 12 учителів мають вищу кваліфікаційну категорію, серед них є вчитель-методист та Заслужений вчитель України.

Методична робота в закладі дошкільної освіти має бути чітко спланована, але майже непомітна, тоді вона стане надійним підґрунтям для якісної, сучасної та диференційованої дошкільної освіти. Про форми роботи педагогів-дошкільників, способи їхньої самоосвіти та вагомі результати говорила методист відділу освіти  Охтирської міської ради Ольга Антюх. У співдоповіді вихователь-методист Альбіна Кисіль показала способи дієвої організації методичної роботи  на прикладі закладу дошкільної освіти «Орлятко».