Формування патріотичних цінностей засобами музейної та екскурсійно-краєзнавчої діяльності

12 жовтня 2018 року з метою вивчення, популяризації історії України, удосконалення науково-методичної роботи заступників директорів з виховної роботи  та педагогів-організаторів, набуття практичних знань   про  музейну справу, обміну досвідом роботи з даного напрямку роботи, розширення кругозору щодо туристсько-краєзнавчого потенціалу рідного краю  відбувся виїзний об’єднаний семінар-практикум  на тему «Формування патріотичних цінностей учнівської молоді засобами музейної та екскурсійно-краєзнавчої діяльності» (м. Богодухів – с. Солоницівка –  м. Харків).

Під час семінару педагоги на чолі з методистом з виховної роботи відділу освіти Охтирської міської ради Кузнєцовою І.М. відвідали Богодухівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 2 Богодухівської районної ради Харківської області.  У шкільному музеї народознавства учні-екскурсоводи 6 класу провели цікаву та змістовну екскурсію для відвідувачів.

Охтирчани мали можливість поділитися з колегами досвідом роботи музею космонавтики Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 та музею бойової слави Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім. Р.К. Рапія,  поспілкуватися про особливості виховання у сучасній українській школі. Адміністрація провела ознайомлювальну екскурсію по школі.  Відвідувачам було цікаво порівняти  підходи до естетичного та змістовного наповнення рекреацій школи,  а також відвідати медіа-кімнату та ресурсний центр закладу.

У  меморіальному комплексі «Висота маршала Конєва» (с. Солоницівка) для учасників семінару було проведено змістовну екскурсійну програму «До 75-річчя звільнення Сумської та Харківської областей від фашистських загарбників». Заступники директорів та педагоги-організатори мали нагоду переглянути експозиції, присвячені захисникам, які в різні часи відстоювали цілісність і незалежність рідного краю: учасникам ІІ Світової війни, учасникам бойових дій на території інших держав, Збройним силам   України, героям АТО та волонтерам. Крім того, спільно з педагогами-математиками з м. Дергачі, які теж відвідували меморіальний комплекс, переглянули літературно-мистецький захід «Пам’яті нескорених» до Дня захисника України.

Продовженням виїзного семінару стала оглядова екскурсія м. Харків та відвідування найпопулярніших туристичних місць першої столиці України.

Педагоги-охтирчани з упевненістю можуть сказати, що екскурсійна та краєзнавча діяльність – це потужне джерело патріотичного виховання учнівської молоді.