«Мрій! Дій! Досягай!»: майстер-клас охтирських педагогів для колег Сумщини

IMG 386426 вересня 2018 року на базі Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Охтирської міської ради Сумської області відбувся  семінар  з теми «Компетентісний підхід до роботи з  обдарованою учнівською молоддю в закладах загальної середньої освіти».

 

Навчальний заклад презентував роботу над  довготривалим проектом «Обдарована дитина» у формі фестивалю обдарованості Мрія-fest під девізом «Мрій! Дій! Досягай!». Учасники семінару  мали змогу відвідати шість зон: спілкування, творчості, інтелектуальну, академічну, рухову, художньої діяльності та взяти участь у їх роботі.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

З метою знайомства, встановлення позитивного психологічного клімату та  створення позитивної мотивації й зацікавленості  під час участі в запланованих заходах соціальний педагог Скорик Наталія Олександрівна та практичний психолог Гончар Яна Сергіївна запросили гостей у зону спілкування, де провели релаксаційний тренінг «Визначення життєвих цінностей».

Наступним етапом семінару був фрагмент спільного засідання природничого гуртка «Розумники і розумниці» у зоні творчості. Учителі третіх класів Руденко Алла Іванівна та Сліпець Валентина Іванівна поділилися досвідом підготовки школярів до Міжнародного природничого  конкурсу «Колосок». Учні узагальнили знання з теми «Життя лісу» шляхом створення інтерактивної тематичної теки (лепбука). Діти поглибили знання про їстівні та отруйні гриби рідного краю, розвивали уміння працювати самостійно та в групі, робили висновки на основі набутих знань.

Педагог-організатор Сухомлин Наталія Миколаївна з учнями старших класів і командою учасників семінару провела інтелект-шоу «Ігри розуму». Презентація, музичні запитання допомогли учасникам конкурсу виявити рівень знань з природничих дисциплін, уміння працювати в групі.

Майстер-клас з підготовки учнів до Всеукраїнської  учнівської олімпіади з історії у  зоні академічних досягнень провела директор школи, учитель історії Ситнік Тетяна Михайлівна. Вона розповіла про створення трикутника партнерства «Учень – учитель-батьки» для розвитку обдарованої дитини, у центрі якого - Ткаченко Артем,  призер ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії у 2017, 2018 роках, батьки Артема – Алла Олександрівна, учитель математики та Павло Григорович. Співпраця учителя Ситнік Тетяни Михайлівни з методистом ОМЦПО-МАН Литовченко Ольгою Олександрівною та директором міського краєзнавчого музею Міщенко Людмилою Володимирівною сприяє розвитку дослідницько-пошукових навичок у дітей.

Для ознайомлення з методичними прийомами підготовки учнів до участі в олімпіаді  Тетяна Михайлівна з учасниками обласного семінару  апробувала виконання завдань на тренування пам’яті, розвиток логічного мислення,  провела роботу з візуальними джерелами. Наприкінці педагоги склали настанови-памятку учню для підготовки до олімпіади, а практичний психолог Гончар Яна Сергіївна організувала  анкетування учасників семінару для виявлення своєї сфери обдарованості.

У руховій зоні учителі кафедри фізичної культури Лапоног Людмила Василівна, Мучаров Олександр  Михайлович, Бойко Олександр Володимирович,  Перетятько Віталій Олександрович представили гостям кращих спортсменів школи,   які продемонстрували свої здібності з акробатики, баскетболу, дзюдо, самбо, боксу.

Учасники семінару відвідали зону художньої діяльності, де учні під керівництвом учителя образотворчого мистецтва Дейнего Світлани Павлівни організували інфомайстерню «Мукосолька» - виготовлення Котика-Муркотика з солоного тіста.  Гості навчилися виготовляти виріб своїми руками, що може стати подарунком для рідних, друзів із нетрадиційного за шкільною програмою солоного тіста.

Аплодували учасники семінару  обдарованим учням та  учителю музичного мистецтва, керівнику гуртка вокального співу «Діамант» Сосєдко Аллі Василівні, які продемонстрували цікаві вокальні вправи для розвитку голосу,  ритму під назвою «Стаканчики» та «Степ». Учні уміло відбивали кожну ритмічну долю, неперевершено танцюючи руками. Після цікавих практичних вправ відбувся міні-концерт за участю обдарованих дітей.

Завершальним етапом семінару були відкриті заняття, які продемонстрували учасникам учителі англійської мови Охтирської гімназії. Учасники семінару отримали буклети навчального закладу та за кольором на зірочці  розділилися на 2 групи.

Тренінгові заняття «Ключові компетентності XXI століття» (до Всесвітнього Дня гідності від проекту Юнісеф та Edcamp Ukraine)  провела  Мироняк Оксана Василівна.

Імітаційну рольову гру «Модель ООН» з формування лідерських компетентностей старшокласників представила Грищук Лілія Миколаївна.

Гостей семінару вразила  висока фахова підготовка та методична майстерність учителів,  глибина знань учнів та їхнє вміння відстоювати власну точку зору.

ozio_gallery_jgallery
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura