Серпнева конференція освітян: до Нової української школи з впевненістю в собі та гордістю за вихованців

IMG 8414Затишна актова зала Охтирської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 5 ім. Р.К. Рапія гостинно зустріла 154 делегатів щорічної серпневої конференції. Освітяни обговорювали підсумки минулого 2017-2018 навчального року та будували сміливі плани на майбутнє освіти міста. Не залишили нікого байдужими щирі слова привітань вихованців закладу дошкільної освіти «Сонечко» та спільний танець з вихователями «Леді Досконалість».

 Подяка Міністерства освіти і науки України, 7 грамот Департаменту освіти і науки Сумської ОДА, 5 грамот та 1 подяка міського голови, 11 грамот та 1 подяка відділу освіти – чималий привід відчути гордість за свою професію. Теплі слова прозвучали від вихованців, колег і керівництва. Але навіть найвищі власні здобутки не радують так, як досягнення учнів і вихованців.

ozio_gallery_jgallery
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura

24 призових місця на обласному та 3 на Всеукраїнському етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад  з базових дисциплін, 10 призових місць у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, численні перемоги юних спортсменів, вокалістів, танцюристів , а ще – участь у міжнародних програмах та втілення нових проектів у реальність. Начальник відділу освіти Анатолій Тронь проаналізував особливості розвитку кожної ланки освіти й наголосив на необхідності співпраці з громадськістю, а також окреслив першочергові завдання освітян у галузі дошкільної, початкової, середньої, профільної та позашкільної освіти.

 Доповідь начальника відділу освіти Охтирської міської ради «Освіта м. Охтирка на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2017/2018 н.р. та основні завдання на 2018/2019 н.р.»

Презентація до доповіді

Резолюція конференції

 

Інновації чекають не лише першокласників, а й дошкільнят. У 2018-2019 навчальному році усі заклади дошкільної освіти міста працюватимуть за освітньою програмою «Впевнений старт». Досвідом впровадження цієї програми поділилася з присутніми вихователь Центру розвитку дитини  «Калинка» Наталія Юрко.

 Співдоповідь вихователя ЦРД «Калинка» «Актуальність впровадження освітньої програми «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку в умовах сьогодення»

Особливу увагу було приділено ключовим аспектам Нової української школи (НУШ). Зміст освіти має принципово нові відмінності, тому вимагає перепідготовки вчителів. Усі вчителі початкових класів, які приймуть 1 вересня першокласників, пройшли відповідні навчання й отримали сертифікати. Вони готові до змін і вміють працювати за новими стандартами. Краще зрозуміти принципи Нової української школи допомогла присутнім заступник директора з навчально-виховної роботи   Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8, тренер НУШ Оксана Гетьман, яка продемонструвала інтерактивну співдоповідь на тему «Як учителю-професіоналу стати агентом змін».

З появою інклюзивної освіти діти з особливими освітніми потребами змогли навчатися разом з однолітками. Про особливості інклюзивного навчання розповіла присутнім директор новоствореного інклюзивно-ресурсного центру Тетяна Коваль.

 Співдоповідь директора інклюзивно-ресурсного центру «Розвиток інклюзивного освітнього середовища через роботу інклюзивного ресурсного центру»

Презентація до доповіді

Патріотичний підхід у вихованні досить тісно переплітається з навчальним процесом, але про національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді методами позашкільної освіти  розповіла Галина Альжинська, керівник гуртка дослідницько-експериментального напрямку ОМЦПО-МАН.

 Співдоповідь керівника гуртка ОМЦПО-МАН «Про національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді методами позашкільної освіти»

Презентація до доповіді

Наприкінці конференції глядачі мали змогу насолодитися майстерністю хореографічного колективу ОМЦПО-МАН та вокальних ансамблів ЗОШ № 3 й ЗОШ № 4 ім. Остапа Вишні. З піднесеним настроєм і вірою у свої сили освітяни обговорювали методичні рекомендації та особливості нових навчальних програм під час секційних засідань серпневої конференції.