Клопітка праця, яка має приємний присмак

DSCN9790Упродовж 2017 року учні 9-Б класу Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1  під керівництвом учителя історії Гармаш Людмили Олександрівни взяли участь у проекті «Метод усної історії при вивченні новітньої історії в сучасній школі», який  здійснюється Асоціацією з міжнародних питань (Asociace pro mezinárodní otázky, AMO) при підтримці МЗС ЧР. Партнерами проекту в Україні є Українська асоціація усної історії (http://oralhistory.com.ua/) та Асоціація керівників шкіл України.

Цьогорічний проект був спрямований на вивчення новітньої історії з погляду мультиперспективності. Під час проекту учні навчалися  формулювати питання, робити інтерв’ю, аналізувати його, визначати поле для дискусій. Реалізація проекту допомогла усвідомити, що історію завжди проживає людина, яка має власний досвід і відповідно до цього досвіду інтерпретує події з минулого.

Конкурс шкільних проектів з усної історії «ПОВСЯКДЕННЕ ЖИТТЯ В СРСР У ПЕРІОД 1980 – 1991 РОКАХ» завершився. Цього року в ньому взяли участь 59 вчителів, які подали 73 роботи, та 246 учнів. Ці роботи, у порівнянні з попередніми роками, є набагато кращими та більше відповідають методиці «Oral History» ніж у попередні роки. Приємно, що учні нашого навчального закладу разом з педагогом стали призерами конкурсу, були запрошені до участі в освітній поїздці до м. Праги, Чеська Республіка, нагороджені дипломами та цінними подарунками.

 DSCN9810