Юні науковці Охтирки взяли участь у тренінгах «Школа судочинства»

22 та 23 лютого 2018 року на базі Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 та Охтирської ЗОШ І-ІІ ступенів № 9 відбулися тренінги «Школа судочинства», у яких узяли більше 30 учнів цих закладів, які є вихованцями наукових гуртків «Правознавство» та «Історичне краєзнавство» Охтирського міського центру позашкільної освіти-Мала академія наук України, учителі, керівники гуртків позашкільного закладу, фахівці Охтирського МЦ з надання БВПД.

Заходи були проведені Сумською обласною молодіжною громадською організацією «Європейський вимір» за підтримки Агенства США міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми "Нове правосуддя" тренером Наталією Миколаївною Гресь.

Тренінг складався з трьох блоків: судово-правова реформа в Україні; захист прав у судовому порядку; інтерактивна гра "Імітація судового засідання».

 

Під час заходу учнівська молодь познайомилася з  судовою реформою в Україні, престижністю професії судді та вимогами до призначення судді вперше. Школярі переглянули відео "Як подати позовну заяву до суду".

З метою отримання практичних навичок та можливості відчути себе учасником судового процесу із розподілом ролей, школярам було запропоновано фабулу щодо розірвання шлюбу.

Результатом участі у  тренінгу стало набуття учнями знань щодо структури судової системи внаслідок її реформування, прав та обов'язків учасників судового процесу,  досвіду участі в судовому засіданні.

Адміністрація ОМЦПО-МАН щиро дякує Сумській обласній молодіжній громадській організації «Європейський вимір» в особі Гресь Наталі Миколаївни за цікавий практичний захід, директорам Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Ситнік Тетяні Михайлівні та Охтирської ЗОШ І-ІІ ст. № 9 Рудаковій Світлані Костянтинівні за тісну співпрацю та надану можливість для проведення тренінгів.