Раціональне зерно винахідницьких проектів

Команда охтирчанЮні винахідники та раціоналізатори з Охтирки стали призерами Всеукраїнського конкурсу захисту проектів. У скарбничку досягнень науковці додали чотири ІІІ місця.

Відповідно до Плану Всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2019 рік Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді у березні – квітні 2019 року провів Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму.

Конкурс був проведений у два етапи:

І етап: відбірковий (заочний) – у березні 2019 року;

ІІ етап: фінальний (Всеукраїнський, очний) – з 24 квітня до 26 квітня 2019 року.

До участі у фінальному етапі конкурсу були запрошені учні (вихованці) закладів загальної середньої та позашкільної освіти віком від 12 до 15 років включно. Серед запрошених – вихованці гуртка «Географ-науковець» ОМЦПО-МАН (кер. В.ХОРОШУН) Явтушенко Максим з роботою «Вплив антропогенних та природних чинників на формування ландшафтної структури долини річки Охтирка в нижній її течії», Сопітько Вікторія з роботою «Характеристика рослинного покриву на схилах  корінного берега Ворскли», Тарануха Діана з роботою «Найвищі повені ХХІ століття на р. Охтирка», Різніченко Єлизавета з роботою «Характеристика рослин західного та східного схилів Доброславіської гори», Линник Карина з роботою «Дослідження лишайників роду Cladonia у сосновому лісі північно-західної, західної та південно-західної околиць міста Охтирка».

Фінал конкурсу відбувся у вигляді відкритого постерного захисту проектів. Участь юних науковців з Охтирки була результативною: Явтушенко Максим, Тарануха Діана та  Сопітько Вікторія  посіли 3 місце на секції «Науки про Землю»,  Різніченко Єлизавета – 3 місце на секції «Біологія». Линник Карина отримала диплом фіналіста.

Вітаємо юних науковців та їхнього керівника з досягненнями!