Науково-практична конференція «Розвиток гончарства на Сумщині»

DSCN2613 min5 грудня 2018 на базі Охтирського краєзнавчого музею відбулася науково-практична конференція «Розвиток гончарства на Сумщині» за підсумками роботи етнографічних експедицій, які були проведені влітку та восени юними туристами- краєзнавцями та науковцями Охтирського МЦПО-МАН. У конференції взяли участь вихованці гуртків «Спортивний туризм» (кер.Сталинський В.О.), «Юні екскурсоводи»(кер. Альжинська Г.О.), «Історичне краєзнавство» (кер. Литовченко О.О.), «Географ-науковець» (кер. Хорошун В.В.).

Юні туристи та краєзнавці Андрій Шудрик та Олександр Говорун презентували свої дослідження, здійснені під час етнографічної експедиції з активним способом пересування- велопохід ІІ категорії складності територією Сумської та Полтавської областей. Під час цієї експедиції дослідники збирали матеріал. в смт. Котельва, стм. Опішня, с. Межиріч, м. Охтирці – центрах розквіту гончарства регіону, спілкувалися з місцевими жителями, відвідували музеї. Учасники експедиції передали Охтирському краєзнавчому музеюгончарні вироби, подаровані жителями с.Межиріч Лебединського району, нащадками славетних гончарів.

Свої дослідження з історії розвитку гончарства презентували і історики. Наприклад, Піскурьова Пауліна та Бейзим Вікторія, які працюють над проектом «Музейна справа» в рамках Всеукраїнського конкурсу «МАН-Юніор-Дослідник», розповіли про поповнення етнографічно-гончарного куточку, який створений в ОМЦПО-МАН. Дівчата передали до фондів Охтирського краєзнавчого музею і інші предмети старовини, які вони зібрали в с. Грунь Охтирського району: рогач та прялку.

Юні географи в особі Пардаєвої Катерини подарували Охтирському краєзнавчому музею карту м. Охтирки за 1861 рік, яка з допомогою колишнього вихованця гуртка Пшенички Богдана методом фотографування та ком`ютерної графіки була реставрована та відновлена. Тепер науковці, краєзнавці, жителі міста можуть використовувати її у роботі.

Директор Охтирського краєзнавчого музею Людмила Міщенко провела для вихованців ОМЦПО-МАН цікаву екскурсію «Гончарна старовина м. Охтирки». За підсумками роботи конференції видано буклет.

ozio_gallery_jgallery
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura