Правоосвітня та правовиховна робота з учнівською молоддю у форматі правового хабу «VivatLex»

35225470 1279419302188590 6209665258450059264 nПравовий хаб «VivatLex» - «центр діяльності», освітній простір нового формату, що об`єднує дітей та учнівську молодь міста Охтирка, які бажають постійно розвиватися, шукають нові ідеї та знання, прагнуть отримати не тільки теоретичні, а практичні знання та навички з правового вирішення питань, самоствердитися, професійно визначитися, вдосконалити себе та бути причетними до позитивних змін.

Пріоритетним напрямком роботи правового хабу «VivatLex» є правоосвітня та правовиховна робота з молоддю міста, залучення їх до науково-дослідницької діяльності у галузі права. В основу спільних заходів місцевого центру з надання БВПД, Охтирського міського центру позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді, Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, закладів дошкільної та загальної середньої освіти міста покладені розвиток правової та професійної компетентності учнівської молоді. 

Оптимальними формами і методами організації спільних правопросвітницьких заходів для молодого покоління є: лекції з елементами тренінгу, практики, правопросвітницькі години, екскурсії, практичні заняття з юристами, робота у фокус-групах,  використання проектної технології, вуличне інформування, проведення анкетувань, конференції, науково-дослідницька робота, практикуми «Світ юридичних професій», школа фінансової грамотності, дебати, брифінги, «круглі столи». Новою формою роботи стало введення інституції пара юрист.

ozio_gallery_jgallery
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura

У рамках правового хабу упродовж 3-х років було реалізовано три спільні проекти: «Закон - понад усе», «Правова орбіта», «Розуміємо свої права», які сприяли становленню активної позиції учнів та вихованців щодо реалізації прав і свобод людини, формуванню мотивації та вмінь, необхідних для відповідальної частини молоді в громадському житті, створили умови для набуття учнями досвіду громадської дії, демократичної поведінки та конструктивної взаємодії.

У роботі правового хабу були задіяні директор та усі спеціалісти Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, 10 педагогів дослідницько-експериментального напряму Охтирського МЦПО-МАН, юристи установ та організацій міста Охтирки, судді, прокурори, адвокати, учителі закладів загальноосвітніх шкіл міста.

Для проведення заходів використовуються приміщення обох співпрацюючих установ та Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, учні юридичних класів якої – активні учасники практики.

У рамках довготривалого проекту «Закон – понад усе» за 3 роки було охоплено 540 учнів 9-11 класів Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст.№3, вихованців ОМЦПО-МАН  м. Охтирки.

У реалізації проекту «Правова орбіта» упродовж  2 років узяли участь 100 вихованців Малої академії наук (учнівська молодь віком 13-17 років).

Проект «Розуміємо свої права», реалізований у вересні – жовтні 2017 року охопив близько 600 дев`ятикласників та старшокласників міста.

Результатом спільної роботи є науково-дослідницькі роботи з тем: «Розвиток вторинної правової допомоги в Україні. Реалії та перспективи», «Діяльність Охтирського місцевого центру з безоплатної правової допомоги», учасники та переможці обласної науково-практичної конференції "Перший крок у науку", І та ІІ  етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Більше 30 випускників, учасників практики обрали професію юристів, навчаються у ВИШах.

Практика пов`язана зі сферою молодіжної політики, орієнтованою на освіту та просвітницьку діяльність з прав людини, захист прав людини, просування рівності та недискримінації в українському суспільстві.

Охтирський МЦ з надання БВПД, Охтирський МЦПО-МАН, Охтирська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, запрошують усіх бажаючих до співпраці в новому навчальному році!