Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

«Віночкова країна» - територія радості та творчості

1009 липня 2018 року на базі Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді  вкотре свої двері відчинив  табір з денним перебуванням «Віночок» декоративно-ужиткового спрямування для творчих, креативних та веселих дітей. Під прапором табору зібралося 72 дітлахів. Враховуючи вікові та індивідуальні особливості дітей, їх об’єднано у 4 загони: «Соняшники», «Маки», «Ромашки», «Волошки». 

 

Кожен день у таборі  має свою тематику й проводиться відповідно до заздалегідь складеного плану, щоб дітворі було цікаво.

Першого дня на Станції Знайомств вихователі провели подорож по «Країні Творчості» (ознайомлення з територією, режимом роботи, правилами табору). Першим творчим завданням для дітей  було  створення «обличчя» загону – назва, девіз, стіннівка.

Станція Табірна (10.07.2018) була присвячена урочистому відкриттю табору. Так як на час роботи табору всі стають однією дружньою родиною, було виготовлене родинне дерево.

Станція Народних ігор (11.07.2018) розпочалася із зустрічі із завідувачкою кабінетом  «Клініка дружня до молоді»  КЗ «Охтирська ЦРЛ» Мучнік А.М., яка розповіла присутнім про небезпеку літнього оздоровлення та здорове харчування. Діти брали активну участь у диспутах, задавали запитання. Проводилися рухливі спортивні ігри на свіжому повітрі.

На Станції Мистецькій  (12.07.108) відбувся пізнавальний захід  «Свято креативності та ідей», де кожен міг творити так, як  бачить саме він, втілити свої задуми та демонструвати присутнім власні шедеври. Захід проходив під гаслом «Друге життя непотрібним речам». Тож кожен загін обрав собі матеріал, з якого буде творити красу. Діти загону «Маки» із пластикових трубочок виготовляли квіти, браслети.  «Соняшники» - пластикові тарілки  декорували розписом.  «Ромашки» - одноразовим стаканчикам надавали фон  фарбами та прикрашали  аплікацією.  «Волошки» перетворили одноразові ложки на симпатичних ляльок.

Станція Квіткова (13.07.2018) під гаслом «Проймемо душу прекрасним» була присвячена саме квітам.  Під час  цікавого пізнавально-розвиваючого заходу «На квітковій галявині»  діти ознайомилися  з   корисними фактами з життя рослин. Було проведено гру «Хто назве найбільше квітів» та конкурс «Відгадай знайдену квітку».

Працювала творча майстерня «Ці неповторні квіти»,  де кожен загін проявив винахідливість, естетичний смак, фантазію і неповторність. Загони «Соняшники» та «Волошки» виготовляли квіти з паперу, «Маки» - з пластикових трубочок, «Ромашки» - символ свого загону ромашку із одноразових стаканчиків. Підсумковим було  шоу квітів «Український  віночок».

Станція Народознавча (16.07.2018) пройшла вдало та насичено. Основою її стала екскурсія до міського краєзнавчого музею. Цікаву та змістовну оглядову екскурсію залами музею для вихованців провела заступник директора Мамедова К. І.

 В залі природи діти ознайомилися з цікавими фактами з життя тварин, особливостями їх поведінки.  Захопила  присутніх і розповідь про пташиний світ.

Потім діти ознайомилися з давньою історією нашого краю. Прослухали коротку розповідь про створення Охтирського Слобідського козацького та Охтирського гусарського полків. Переглянули археологічні колекції, тематичні експозиції. Стародавні предмети, речі побутового вжитку, килими, одяг, посуд – все це зацікавило відвідувачів. Екскурсовод розповіла про роботу ткацького станка, необхідного в минулому і незвичайного у наш час предмету. Дуже сподобалась і колекція ляльок в українському вбранні.

 Директор музею Міщенко Л. В. розповіла про історію створення мультфільмів.

 Станція Народних ремесел (17.07.2018)  розпочалася із екскурсії до міської дитячої бібліотеки.

День був досить творчим та пізнавальним, адже для вихованців  табору заступником директора по роботі з дітьми Михайленко Н. Г. була проведена змістовна бесіда «Старовинні хатні речі», з якої діти дізналися про призначення в побуті таких речей, як глечик, макітра, горщик, жбан. Саме гончарство – найдавніше в світі ремесло. Перша посудина, яку зробили собі люди, була з глини. Цікаво Надія Григорівна розповідала про опішнянський посуд, , вироби з дерева, лози, забавки для дітей – свищики.

Вишивка – один із давніх і найбільш розповсюджених видів народного мистецтва. Надія Григорівна  представила вишиті доріжки, скатертини, рушники, сорочки жіночі, чоловічі, весільні Охтирського району, а саме с.Підлозіївка.

 На сьогодні писанку вважають одним із найголовніших надбань української культури. У ній зашифровані елементи світу і природи, традиції минулого, магія національного світобачення. Тому українську писанку недаремно вважають символом українського народу. Діти із зацікавленістю розглядали писанки, які  розташовані в бібліотеці.

Після змістовної розповіді присутні поринули у віртуальну подорож  світом українських народних ремесел: Національного музею заповідника українського гончарства в Опіщному та музею Писанки в Коломиї, де зібрано 12 тисяч писанок з усієї України та з країн, де живуть наші емігранти. Діти мали змогу ознайомитися ближче з тонкощами гончарного ремесла,  таємницями української писанки.

Щодня табірне дозвілля сповнене різноманіттям цікавих заходів. Також тут працюють гуртки «Петриківський розпис», «Паперопластика», «Малювання пластиліном» , «Етнолялька». Кожного дня проводяться ігри, конкурси як в приміщенні (погодні умови), так і просто неба, як українською, так і англійською мовами.

Табір «Віночок» працюватиме до 26 липня 2018 року. А далі буде ще цікавіше. Адже нас чекають веселі розважальні заходи, цікаві екскурсії, змістовні творчі майстерні, захоплююча робота гуртків.

ozio_gallery_jgallery
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura