У день захисту дітей юні науковці відвідали Охтирський Свято-Троїцький монастир

монастир-МАН 11 червня 2018 року в «День духовності» вихованці літнього профільного табору ОМЦПО-МАН «Юні науковці»  відвідали Охтирський Свято-Троїцький монастир, духовну святиню Охтирського краю, та провели дослідження на горі Охтир, де розташований монастир.

Екскурсію загонам «Юні історики» та «Юні географи» провели отець Пахомій та директор Охтирського краєзнавчого музею Людмила Володимирівна Міщенко.

Монастирі Слобідської України завжди були тісно пов’язані з життям округи. Тому вивчення спадщини монастирів, її духовної та матеріальної культури, заповнення існуючих прогалин в знаннях про історію та культуру рідного краю було і є актуальним.

 В історії свого розвитку Охтирський Свято-Троїцькмий монастир має три, умовно виділені, етапи.

Це заснування й розбудова економіки монастиря до закриття 1787 року, як перший етап.

Другий – процес відродження: питання землеволодіння, господарської діяльності, внутрішнього життя в ХІХ столітті.

Третій – драматична доля в ХХ столітті, яка звела нанівець попередню 250-річну історію охтирської обителі та чергове відродження.

Третє відродження монастиря вселяє надію нам, поколінню, яке живе в ХХІ столітті на відродження духовності, краси та гармонії самим з собою.

монастир-МАН 2 монастир-МАН 4

 Окрім того, юні географи обстежили вершину гори та виходи пісковиків. Також було обстежено видовий склад дерев та рослин і на горі Охтир, і на берегах річки Ворскла.

монастир-МАН монастир-МАН 3

Подорож відбулася за сприяння депутата Охтирської міської ради Романа Євгеновича Масло, який надав юним науковцям безкоштовний транспорт, за що йому щиро дякуємо!

Москаленко Катерина,
Смоляр Тетяна, 
Прес-центр табору «Юні науковці»