Захистом довкілля опікуються юні науковці

міні-ман12 травня 2018 року у м. Суми відбувся І (відбірковий) етап Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів.

Для участі у І (відбірковому) етапі було запрошено 23 учасника. Серед них 8  учнів 6 класу, 8 учнів 7 класу та 7 учнів 8 класу.

Науково-дослідницькі та експериментальні роботи учасники представляли у чотирьох номінаціях.

У номінації «Популяризація екологічно безпечного способу життя» юні науковці представляли соціальні проекти й освітні програми, які спрямовані на популяризацію сортування та вторинну переробку відходів. У номінації «Альтернативна енергетика» необхідно було розкрити поняття про види альтернативних джерел енергії, які існують або з’являються в навколишньому  природному середовищі. Номінація «Енергозбереження в побуті та навчальному  закладі» передбачає оцінку всіх заходів з енергозбереження, які можна здійснити для покращення власного побуту: заощадження ресурсів; утеплення приміщень; установлення приладів обліку; перехід на сучасні  енергоощадні й альтернативні  джерела енергії та системи комунікацій.

міні-ман 1

Беспалов Денис та Кисіленко Анна, учні 6 класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. №8, вихованці гуртка «Географ-науковець» ОМЦПО-МАН (кер. В. Хорошун) свої дослідницькі роботи «Вплив стихійних сміттєзвалищ на довкілля (на прикладі проходження весняної повені 2018 року на р. Охтирка)» та «Шляхи попадання фільтрату від стихійних сміттєзвалищ у Ворсклу» представляли у номінації «Звалища та довкілля». Участь юних науковців з Охтирки була результативною – обоє, за кількістю набраних балів, зайняли ІІІ місце.

Вітаємо юних охтирчан та їх керівника Хорошун В.В. з перемогою!