2 лютого – Всесвітній День водно-болотних угідь (World Wetlands Day)

IMG 2287 1Заходи, які проводять у Всесвітній день водно-болотних угідь, покликані привернути увагу громадськості та урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання збалансованого розвитку нашої планети.

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення переважно як місця проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 року в м. Рамсар (Іран), з того часу відома як Рамсарська конвенція.

Основною метою цієї Конвенції є збереження та раціональне використання водно-болотних угідь як засобу досягнення збалансованого розвитку в усьому світі. Всесвітній день водно-болотних угідь було вперше відзначено в 1997 році.

2 лютого 2018 року Гетьманський національний природний  парк провів науково-практичний семінар «Водно-болотні угіддя  для збалансованого розвитку міст» у м.Тростянець.

IMG 2267 1 IMG 2276 1

У роботі семінару взяли участь  науковці вищих навчальних закладів м. Суми. працівники Боромлянського міжрайонного управління водного господарства, працівники Гетьманського національного природного парку, вихованці шкільних та позашкільних закладів Великописарівського, Тростянецького та Охтирського районів.

На семінарі, який пройшов у приміщенні актової зали Тростянецького Палацу дітей та юнацтва з обговорювали важливість екосистем водно-болотних угідь для підтримки здорового та екологічного безпечного навколишнього природного середовища в містах та населених пунктах. А юні екологи презентували свої наукові дослідження, взяли участь у екологічній вікторині  та у творчому конкурсі.

IMG 2279 1 IMG 2285 1

У заході взяли участь вихованці гуртка  «Географ-науковець» ОМЦПО-МАН (кер. В.Хорошун) Сопітько Вікторія, Різніченко Єлизавета, Овчаренко Світлана, Колоснікова  Дар’я та Плігіна Анастасія. Юні науковці з Охтирки познайомили присутніх з дослідженням видового складу водних  рослин р. Ворскла на ділянці із значним антропогенним навантаженням, підсумком якого було  визначення якості води за  розрахунками модифікованого індексу Майєра. Отримані результати свідчать про помірне забруднення води на ділянці, де проводилося дослідження.