This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 32.50 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Роз'яснення актуальних питань

Питання, які виникають найчастіше

Допомога у працевлаштуванні за фахом

Питання працевлаштування педагогічних працівників знаходиться у компетенції управлінь (відділів) освіти за місцем проживання.

 

Куди звернутися з проханням не закривати нашу школу?

Потреба в навчальних закладах, заснованих на комунальній власності, визначається місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сесії місцевої ради.

 

Прошу надати роз’яснення щодо підтримки учасників бойових дій у здобутті вищої та професійно-технічної освіти, у тому числі щодо виділення коштів для часткової оплати навчання за рахунок місцевих бюджетів

З 05.07.2015 вступив у дію Закон України від 14.05.2015 № 425-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їх дітей, дітей, один з батьків яких загинув в районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій або збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для отримання професійно-технічної та вищої освіти», зокрема, у вигляді повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Станом на 10.10.2015 порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти зазначеним категоріям громадян Кабінетом Міністрів України не визначено, що унеможливлює надання вищезазначених пільг.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015  № 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку)».

Відповідно до вищезазначеної постанови головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство соціальної політики України та структурні підрозділи обласних держадміністрацій з питань соціального захисту населення, зокрема, Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Пунктом 7 зазначеної постанови передбачено, що органи соціального захисту населення в межах відповідних бюджетних асигнувань укладають з підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форми власності, договори про надання послуг із здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

 

Хто вирішує питання організації підвезення учнів?

Згідно з пунктом 7 статті 6 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 26 грудня 2014 року № 76 органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати пільговий проїзд учнів, вихованців, студентів і педагогічних працівників до місця навчання і додому в порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, та передбачати на це відповідні видатки з місцевих бюджетів.

Ураховуючи вищезазначене, питання організації підвезення учнів належить до компетенції органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування

 

Чи маю я право не здавати благодійні внески школі?

Благодійні внески приймаються, обліковуються відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 № 1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних і фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти для потреб їх фінансування.

Відповідно до законодавства України, батьки здійснюють благодійні внески виключно на добровільних засадах.

 

Як можна студенту перевестися з комерційної на бюджетну форму навчання?

Порядок переведення студентів, які навчаються за кошти фізичних і юридичних осіб, на навчання за кошти державного бюджету визначається Положенням про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 15.07.1996 № 245, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07.08.1996 за № 427/1452.

Переведення на бюджетну форму навчання можливе у разі наявності вакантного місця державного замовлення на конкурсній основі, на підставі особистої заяви. Прийняття рішення про переведення студентів на бюджетну форму навчання належить до компетенції керівника вищого навчального закладу.

 

Чи обов’язково потрібно здійснювати електронну реєстрацію дитини в дошкільному навчальному закладі?

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки від 02.04.2013 № 1/9-187 щодо переліку документів, необхідних для зарахування дитини до дошкільного навчального закладу та електронної реєстрації, місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування самостійно, з урахуванням територіальних потреб, визначають можливість та порядок упровадження електронної реєстрації дітей для їх зарахування до дошкільного навчального закладу.